Naši taneční lektoři

Radek „Rado“ Hýbal

Začal jsem ve věku 14 let v Taneční škole Dynamic Studio 6, později jsem pomáhal založit taneční skupinu “ High Edition” a začal jsem učit v různých studiích. Následně jsem odletěl na Nový Zéland, kde jsem pomáhal vést a učil v taneční škole “City Dance” v Aucklandu.  Když jsem se vrátil, začal jsem učit v TS No Feet, kde jsem postupem času měl na starosti jednu pobočku. Nyní dávám veškerou svoji energii do nově založeného studia STREET SOUL.

Když jsem začínal vůbec mě nenapadlo, že se tancováním budu živit a bude to můj život. Nemyslím to jen obrazně ale z hloubky svého srdce vím, že tanec mi dává vnitřní klid a vždy mě ukáže tu správnou cestu. Díky tancování jsem poznal co znamená „Respekt, motivace, disciplína a vášeň pro něco co děláte srdcem“.

Přes začátky na battlech (sóla, dua, tria, crew) , kterých se pořád rád účastním (např: SDK 2015 a 2016), jsem se začal věnovat Choreografiím, ve kterých jsem schopen realizovat veškeré nápady, které mám.

Navštěvoval jsem WorkShopy nejznámějších tanečníků po celém světe např:( Kite, Sori – japan, Salah, Salas, P-Lock – France, A-Train – Sweden atd.) Moje taneční specializace je “Locking a popping”.

Simča Hýbalová

Moje tanečné začiatky siahajú do roku 2008 s nástupom na strednú školu, hoci o tanec ako taký som sa zaujímala už oveľa skôr. Street dance sa stal mojou prioritou. Prešla som množstvo workshopov a open classov po Slovensku ale i ČR, zúčastnila som sa tiež rôznych súťaží či battlov. Veľkou inšpiráciou mi boli sústredenia a najmä jeden z najväčších streetdance kempov na svete (SDK).

Už na Slovensku som sa venovala učeniu detí, pre ktoré som sa úplne nadchla. Deti majú v sebe neskutočnú energiu a dodávajú tak inšpiráciu všetkým okolo. Práca s nimi je pre mňa zodpovednosťou, no zábavou súčasne.
Po ukončení strednej školy som sa rozhodla pokračovať  v štúdiu v Brne. Najprv som pôsobila v tanečnej skupine High Edition, neskôr som bola lektorkou v TS NoFeet.
V súčasnosti venujem všetok svoj čas studiu Street Soul a už teraz vidím, že naši žiaci sú pre tanec zapálení rovnako ako celý náš lektorský tím. Mojím cieľom je naučiť ich svoju lásku k tanci vyjadriť čo najprirodzenejšie pre nich a viesť ich k rozvíjaniu vlastnej kreativity.

Jakub Šťastný

Tančím od třetí třídy základní školy, to znamená téměř 9 let. Street dance se ke mně dostal náhodou. Vždy mě fascinoval break dance. Chtěl jsem se točit na hlavě, jako ti v televizi. Nějakou náhodou jsem se zapsal místo do breaku na street dance. Okamžitě mě to chytlo a baví mě to až do teď. Začínal jsem v TS No Feet, kde jsem se během pár let dostal do elitní soutěžní skupiny. Navštívili jsme mnoho soutěží a battlů. Nějaké úspěšnější, nějaké nikoliv. Časem jsem nasbíral spoustu zkušeností, které se pokouším vložit, jak do tance, tak do života.

Monika Houbová

Tanci se věnuji od svých 8 let. Už jako malá jsem si začínala doma tancovat před zrcadlem, nebo jsme se sešli s deckama a tancovali v parku. To jsem zažila me první battly. Po nějakém case jsme se s mamkou dohodli, ze me prihlasime do taneční školy. Začala jsem v TS No feet. Hned jak jsem tam byla po prve, tak me přeradili od začátečníků do soutěžní složky. Soutěžích jsem se nikdy nebala, byla jsem rada, ze jsem v budově mezi lidma, kteří mají jednu věc společnou a to tanec. Kdyz jsem byla malá chodila jsem na hodně battlu, většinou s někým, někdy jsme vyhráli, někdy prohráli, ale vždycky nás to posunulo dal.

Ty vetsi úspěchy začaly přicházet až v roce 2014, kdy jsme se probojovali až do finale a stali se vicemistri ČR. Tento rok jsme skoncili za hlavní kategorii 5. opět z cele české republiky. Jsem rada, když se muzu zúčastnit jakýkoliv workshopu, jamu, nebo kdekoliv, kde se muzu inspirovat a dále se zlepšovat. Od roku 2015 jsem učila v TS No Feet. Byla jsem moc rada, ze konečně své zkušenosti muzu předávat dal. Učila jsem jak malé děti, tak dospělaky. Nejvíc me bavilo sledovat, jak se zlepsovali, jak si začali víc důvěřovat v tancování, jak je to baví, jak je to naplňuje, tak jako me, jednoduše viděla jsem v nich sama sebe, když jsme začínala. Na lektorovani je krásný, ze veškerou energii, kterou vlozite do toho co děláte, dostanete po čase zpátky. Kdyz jsme vždy trénovali na soutěže byla to dřina, ale potom jak jsme uz byli tam, ať sme vyhráli či nevyhrali, rikala jsem si ze to stalo za to. Tanec se pro me stal součásti mého života. Naučil me respektovat druhé lidi, vic se sblizovat s lidma, nebát se ukázat kdo jsem, jak v tanci, tak v životě. Miluju když muzu tancovat a nemyslet na nic jiného, všechny problémy a starosti hodit za hlavu a soustředit se pouze na hudbu a na moje tělo. Tanec bude navždy muj lék a ja jeho pacient.